Nasze przedszkole Procedura przyjmowania skarg i wniosków

Przedszkole jest czynne od godziny

6.30 do 17.00 ( od poniedziałku do piątku)

Przedszkole czynne jest 11 miesięcy w roku.

Lipiec miesiąc urlopowy, przedszkole nieczynne.

Nasze przedszkole:

- stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju Dziecka i umożliwia mu doświadczanie siebie tak, aby mogło rozwijać się w zgodzie z własnym potencjałem.

- wzmacnia poczucie własnej wartości poprzez okazywanie mu wiary w to, że potrafi, że jest twórcą  i sprawcą otaczającej go rzeczywistości.

- wychowuje aktywne Dziecko, preferuje twórcze poszukiwanie rozwiązań, zadawanie pytań,  poszukiwanie odpowiedzi, zbieranie informacji, badanie, dociekanie, popełnianie błędów  i podejmowanie ponownych prób.

- pomaga Dzieciom i Rodzicom w zapobieganiu i rozwiązywaniu trudności rozwojowych.

- uczy wrażliwości na drugiego człowieka i przyrodę, tolerancji oraz poszanowania godności i odmienności każdego człowieka

- kształtuje w dzieciach wewnętrzne poczucia kontroli i sprawstwa, stabilności emocjonalnej oraz     odpowiedzialności, a także wspiera w stawaniu się dojrzałymi, niezależnymi ludźmi.

- zapewnia wykwalifikowana kadrę pedagogiczną oraz życzliwy personel dbający o przyjazną  atmosferę w przedszkolu

• Zespół Szkolno- Przedszkolny w Goręczynie
      Kasztelańska 46, 83-311, Goręczyno, gm. Somonino