Kalendarz wydarzeń naszego przedszkola 2012/2013

Wycieczka do Teatru Miniatura w Gdańsku na przedstawienie,

pt. „Piotruś Pan”.

Od 10.2012

Udział w akcji „Akademia Aquafresh”. Dzieci uczestniczą w zajęciach z zakresu profilaktyki dbania o jamę ustną, utrwalają nawyk codziennego mycia zębów oraz kontrolnych wizyt u stomatologa. W ramach projektu dzieci 5,6 letnie na wiosnę odwiedzą Ośrodek zdrowia w Somoninie na przegląd zębów.

18.10.2012

Dzieci z naszego przedszkola przystąpiły do akcji „Pola Nadziei”. Akcja polegała na przygotowaniu miejsca do zasadzenia żonkili. Dochód ze sprzedaży kwiatów w całości zostanie przekazany na rzecz osób przebywających w hospicjach w całej Polsce.

23.10.2012

Dzieci wzięły udział w warsztatach, pt. „Zaprzyjaźnij się z rybą”. Spotkanie zorganizowane zostało z funduszy Unii Europejskiej. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do spożywania ryb. Spotkanie zaowocowało powstaniem ciekawych prac plastycznych o tematach zdrowego odżywiania oraz wzrostem zainteresowania zdrowym stylem życia.

23.10.2012

Nasze przedszkole podjęło współpracę w ramach projektu „Kubusiowi przyjaciele natury”. Projekt daje możliwość zaznajomienia dzieci z potrzebą dbania o naturę poprzez zabawy, doświadczenie oraz szeroko pojęte obcowanie ze środowiskiem naturalnym. Dzieci uczestniczą w zajęciach o tematyce ekologicznej, rozszerzają swoją wiedzę i zaspokajają ciekawość. Zwieńczeniem współpracy będzie zgłoszenie naszego przedszkola do udziału w konkursie na najpiękniejsze miejsce w naszej okolicy ( na wiosnę ).

Od 10.2012

Dzieci przystąpiły do zbiórki nakrętek „Nakręteczki dla Nataleczki”. Akcja toczy się cały rok, dzieci sukcesywnie przynoszą zebrane przez nie nakrętki. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony jest dla chorej Natalki. Liczne pogadanki na tematy zdrowia i choroby zaowocowały zaszczepieniem u dzieci uczucia empatii i chęci niesienia pomocy innym.

30.11.2012

W przedszkolu odbyło się spotkanie z Leśniczym. Dzieci zapoznały się z zawodem leśnika, aktywnie uczestniczyły w dyskusji, poznały także zwyczaje Orła Bielika oraz sposoby opiekowanie się nim. Leśniczy wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca, jakie są jego obowiązki. Dzieci w prezencie otrzymały „pyzy dla ptaków”- czyli kulki pokarmu, które zawiesiliśmy w lesie oraz przed przedszkolem. Przedszkolaki codziennie mogą obserwować zachowanie przylatujących do nas ptaków.

30.11.2012

Zabawa Andrzejkowa. W przedszkolu dzieci zapoznały się ze zwyczajami obchodów Święta Andrzeja. Wprowadzone zostały w świat wróżb i magii co wzbudziło ich ogromną ciekawość, uczestniczyły w wesołych zabawach przy muzyce.

05.12.2012

Z okazji Mikołajek do naszego przedszkola przyjechali przedstawiciele GOK-u w świątecznych strojach, dzieci uczestniczyły w krótkiej zabawie przy muzyce, otrzymały także słodki poczęstunek z tej okazji.

12.12-14.12.

2012

W przedszkolu odbyły się spotkania jasełkowe. Każda grupa przygotowała przedstawienie, które zaprezentowała zebranym gościom. Po przedstawieniu dzieci i rodzice zasiedli do wspólnego stołu na poczęstunek, następnie przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Wychowanków naszego przedszkola odwiedził wyczekiwany Św. Mikołaj, który przywiózł dzieciom prezenty. Dzieci podziękowały Mikołajowi tańcem i śpiewem.

17.01.2013

Dla dzieci z naszego przedszkola został zorganizowany kulig ( przez Pana Adama Wydrowskiego „Wydro-Tur „). Po przejażdżce sankami dzieci miały okazję ogrzać się przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę. Zimowa atrakcja wywołała uśmiech i ogromną radość naszych dzieci.

25.01.2013

W naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci uczestniczyły w zabawach przy muzyce, konkursach z nagrodami, zapoznały się także z historią powstania Karnawału. Podczas zabawy wychowankowie mogli częstować się przygotowanym słodkim poczęstunkiem. Szczególną radość wywołał konkurs na „Największą bańkę mydlaną” oraz „Najciekawszy pomysł na przebicie balonu”.

06.02-08.02.

2013

W naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przedstawiły przygotowany przez siebie montaż słowno-wokalny oraz inscenizacje, następnie wręczyły zebranym gościom podarunki i zaprosiły do stołu na wspólny poczęstunek. Kolejnym punktem programu były zabawy i tańce wspólnie z dziadkami przygotowane specjalnie na tę okazję.

18.03.2013 W grupie Biedronki odbyły się warsztaty z rodzicami, pt. "Dziecko i rodzic". Założeniem spotkań warsztatowych jest  pokazanie sposobów na aktywne  spędzanie czasu wraz z dzieckiem.
    05.04.2013

W naszym przedszkolu zostało zorganizowane "Święto Marchewki". Nasi wychowankowie podczas wspólnego świętowania uczestniczyli w quizie zagadkowym, zabawach tanecznych i dydaktycznych. Zwieńczeniem zajęć była marchewkowa uczta podczas której dzieci poznawały rożne potrawy z marchewki.

27.05.2013 Dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem gaśniczym, a także przypomnieli zasady postępowania podczas pożaru i innych zagrożeń.
    28.05.2013 Z okazji Dnia dziecka wybraliśmy się wozami drabiniastymi do Ostrzyc. Dzieci uczestniczyły w zabawach i zawodach sportowych. Zorganizowaliśmy również grilla i słodki poczęstunek dla dzieci.
    03.06.2013 W poszczególnych grupach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice mieli okazję zobaczyć przygotowane repertuary słowno-wokalne oraz uczestniczyć wraz z dziećmi w wesołych zabawach i wspólnym poczęstunku.
    20.06.2013 Zwieńczeniem roku szkolnego 2012/2013 była wycieczka do Oceanarium w Gdyni oraz do kina. Dzieci miło spędziły dzień, przy okazji miały możliwość zobaczć ciekawe okazy ryb i innych mieszkańców morza. Dla naszych podopiecznych zorganizowaliśmy także słodki poczęstunek w postaci lodów.

• Zespół Szkolno- Przedszkolny w Goręczynie
      Kasztelańska 46, 83-311, Goręczyno, gm. Somonino